Jerozolima, Nikozja i III wojna światowa

Jerusalem, Nicosia and WW3                         http://www.gilad.co.uk/writings/2017/6/19/jerusalem-nicosia-and-ww3

Gilad Atzmon        19 czerwiec 2017        tłum. RAM

 

Prasa cypryjska napisała w zeszłym tygodniu o dużych połączonych izraelsko – cypryjskich ćwiczeniach wojskowych.

Izraelscy komandosi lądują na Cyprze                                                                                     Israeli commandos land in Cyprus                                                                                                   http://in-cyprus.com/israeli-commandos-land-in-cyprus/

Na video, które zamieszczam poniżej widać elitarną izraelską brygadę komandosów zaangażowaną w ofensywne procedury militarne w cypryjskich górach Troodos.

VIDEO: Commando Brigade exercise in Cyprus, June 2017                   https://youtu.be/uvQJfqnPuME

Jak do tego doszło? Co się stało, że Cypr znany ze swego poparcia dla Palestyny stał się prowincją imperium izraelskiego?

Odpowiedzią jest projekt gazociągu Izrael – Europa.

Na początku kwietnia dowiedzieliśmy się o projekcie podmorskiego gazociągu mającego połączyć złoża gazowe znajdujące się w strefie przybrzeżnej pomiędzy Gazą i Cyprem – z Grecją, a być może także z Włocham.

Porozumienie na temat gazociągu pomiędzy Izraelem, Włochami, Cyprem i Grecją wyklucza z gry tak Turcję jak i Palestyńczyków. Podfczas gdy Gaza boryka się z brakiem elektryczności, której dostawy zredukowane są do mniej niż 3 godzin dziennie – Izrael planuje zarobienie miliardów dolarów wykorzystując w tym celu duże złoża gazu ziemnego położone na otwartym morzu należącym do Gazy – w obrębie palestyńskich wód terytorialnych (zakładając, że takie określenie istnieje).

Yuval Steinitz, izraelski minister ds. energii przywitał projekt gazociągu stwierdzając, że powinien zacząć działać w roku 2025 jako “początek wspaniałej przyjaźni pomiędzy 4 krajami basenu Morza Śródziemnego”. Jak wiadomo –  nie wszystkie kraje basenu są włączone w ten plan.

Jest rzeczą przewidywalną, że projekt stanowi coś w rodzaju formuły na katastrofę, jako że tak gazociąg jak i inne instalacje należą do tzw. soft targets, czyli łatwych celów, a region jest niestabilny. Cypr – angażując się w imprezę wystawia swą niepodległość na niebezpieczeństwo. W krótkim czasie – Boże uchowaj – może stać się polem bitewnym dla co poniektórych bezwzględnych globalnych podmiotów.

Rządzący krajem wiedzą, że jeżeli Cypr zaakceptuje gazociąg rozprowadzający kradziony gas – będzie musiał stać się prowincją Izraela. Jak widać na video – Cypr znajduje się aktualnie pod opieką swego izraelskiego “starszego brata”.

Izraelsko-cypryjskie ćwiczenia wojskowe zostały przeprowadzone po to, by posłużyły jako przesłanie dla Turcji i innych elementów regionu: jakakolwiek próba ingerencji w ich złodziejski plan gazowy spotka się niezwłocznie z brutalną izraelską reakcją militarną.

***

EU nations, Israel eye longest undersea gas pipeline                   http://www.timesofisrael.com/eu-nations-israel-eye-longest-undersea-gas-pipeline/

Europe, Israel Back Longest Undersea Natural Gas Pipeline                 http://www.haaretz.com/israel-news/business/1.781188

 

Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM                                    

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick’a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

 

Annunci