Migranci: “Pokolenie Tożsamości” znalazło statek anty-NGOs

Migranti, Generazione Identitaria ha trovato la nave anti-Ong                 http://www.ilgiornale.it/news/politica/migranti-generazione-identitaria-ha-trovato-nave-anti-ong-1413985.html

Giuseppe De Lorenzo    27 czerwiec 2017   tłum. RAM

 

Wreszcie “Pokolenie Tożsamości” znalazło statek. Jednostka morska w kolorach białym i czerwonym wkrótce powinna stać się postrachem NGOs działających na Morzu Śródziemnym.

Statek patriotów zacumowany jest daleko od portów biorących udział w operacji Mare Nostrum – w lipcu wyruszy z aktywistami organizacji na morze – po to by zawracać do Libii łodzie z migrantami. Ma długość 30 metrów, jest wyposażony w profesjonalną załogę, ma kapitana i może pozostawać na morzu 30 dni. Koszt imprezy jest znaczny – 60 000 euro, co zostało zebrane dzięki akcji Defend Europe, rozpoczętej w maju.

Cała historia zaczęła się 2 miesiące temu, kiedy to w Katanii – grupie młodych ludzi (Niemców, Austriaków, Włochów i Kanadyjczyków) udało się zablokować na kilka minut wychodzący z portu statek Acquarius należący do NGO Mediterranée.

To był początek działalności tożsamościowców, jak że blitz miał na celu zainicjowanie kampanii zbierania funduszy. W ciągu niewielu tygodni tysiące mieszkańców UE zaofiarowały ponad 60 000 euro.

W tym momencie rospoczęły się problemy.

Najpierw PayPal w odpowiedzi na naciski antagonistów i międzynarodowej lewicy zamknął konto za pomocą którego Pokolenie Tożsamości zbierało datki.

Po otwarciu przez włoską sekcję “Generazione Identitaria” konta na PostePay – po zaledwie 2 dniach sytuacja powtórzyła się i również ten rachunek został zlikwidowany. System bankowy zablokował także ostatnio konto sekcji francuskiej GI, a także prywatne konto Martina Sellnera – odpowiedzialnego za misję razem z Włochem Lorenzo Fiato.

Martin Sellner

https://en.wikipedia.org/wiki/Martin_Sellner

https://twitter.com/martin_sellner

Jak wyjaśnia Fiato:

“Otwarliśmy (aktualnie) nowe konto, na które można wpłacać pieniądze używając Bitcoin. Musimy zebrać następne 80 000 euro, by pokryć koszty co najmniej 2 misji na morzu.

Wiele osób poprosiło o możliwość wzięcia udziału w ekspedycji która rozpocznie się w lipcu. Dostaliśmy propozycje od fotografów, marynarzy, kapitanów, ekspertów od spraw bezpieczeństwa i wielu innych – nade wszystko od osób nie będących członkami Pokolenia Tożsamości”.

Okręt posłuży do ratowania dryfujących migrantów. Po zlokalizowaniu łodzi aktywiści będą działać na rzecz ratowania ludzkiego życia, po czym zamiast do Włoch – zawiozą ich do Libii. Jest to sposób na zablokowanie business’u jaki kręci się wokół przepływów migrantów.

Wszystko jest przygotowane. Ja nazywa się statek? Lorenzo Fiato stwierdza:

“Tego nie mogę powiedzieć, ponieważ ugrupowania lewicy chcą go odnaleźć by móc go zablokować i nie dopuścić by wypłynął na morze. Na razie nie możemy ujawnić ani jego nazwy, ani portu, w którym się znajduje ani jego przyszłego kursu”.

Wkrótce szczegóły te będą znane.

***

Statki anty-NGOs – PayPal blokuje konto “Pokolenia Tożsamości”

https://ramgeopoliticadintorni.wordpress.com/2017/06/15/statki-anty-ngos-paypal-blokuje-konto-pokolenia-tozsamosci/

 Wybór tekstów, tłumaczenie i opracowanie: RAM

Rozpowszechnianie treści przetłumaczonych artykułów (z podaniem nick’a autora tłumaczeń) jest dozwolone wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych. 

 

Annunci